2022

Kwiatów Polskich

Projekt

Status

Powierzchnia

2022

w budowie

1 616 M²

Zespół

Roderyk Milik

Maja Krzymińska

Julia Kurowska

Nawiązaliśmy do charakteru okolicy wypełnionej gęstą zabudową jednorodzinną otoczoną budynkami gospodarczymi poprzez podzieleniebryły budynków na „bazę”— parter wraz z wysuniętą częścią piętra oraz „domek” — cofnięta bryła piętra, co dodatkowo podkreśliliśmy zmiennością materiałów. Gama materiałowa składa się z tynku oraz blachy falistej — występującej wśród okolicznych budynków gospodarczych i tymczasowych.

Kolorystyka to chęć przełamania jednorodnej, „antracytowej” stylistyki nowoprojektowanych osiedli — jasnoszary połączyliśmy z akcentami ciemnej zieleni. Dodatkowo postawiliśmy na duże okna w pomieszczeniach mieszkalnych, a okno tarasowe jest oknem przesuwnym, które nie zabiera przestrzeni wewnętrznej.

Wyzwaniem wnętrzarskim było zaprojektowanie przestrzeni dziennej, tak aby widoku na ogród nie zakłócały słupy konstrukcyjne ani podciągi wystające ze stropów.

Lokalizacja miejsc postojowych pomiędzy budynkami pozwoliła na schowanie samochodów, pokazanie fasad i powiększenie ogrodów.

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy. Przez naciśnięcie "AKCEPTUJĘ" lub zamykając ten baner wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie i innych technologii śledzenia.