2020

Drugie życie kontenerów

Projekt

Status

Powierzchnia

2020

realizacja

65 M²

Zespół

Roderyk Milik

Czy budownictwo może mieć mniej negatywny wpływ na naszą planetę? Może moglibyśmy tworzyć i budować z materiałów już wprowadzonych do obiegu?

Jak budować szybko i niewielkim wydatkiem energetycznym? Zagadnienie trudne do rozwiązania, pytania dużej wagi, ale może warto zacząć od gestów w małej skali.

Odpowiedzią może być obiekt, który stworzony został z elementów już wcześniej używanych - kontenerów morskich. Kontenery dostały nowe życie pod postacią konstrukcji budowlanej. Zakupione zostały na miejscu – lokalnie, bez konieczności dodatkowego transportu.

Popularne „20” wykorzystano jako podstawowy moduł konstrukcyjny i funkcjonalny. Kontenery odnowiono, wycięto otwory i ocieplono. Naprzemienna kompozycja szkła, blachy trapezowej i drzwi.

Inwestor potrzebował niewielkiego obiektu, gdzie będzie mógł prowadzić biuro, czasem się przespać, a w przyszłości przerobić na inne cele – np. kawiarnię. Mieszkanie na piętrze, działalność na parterze.

Kontenery można rozmontować, dobudować, przenieść. Dostosować do bieżących potrzeb. Wprowadzić po raz kolejny do obiegu. Obiekt w trakcie realizacji.

Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy. Przez naciśnięcie "AKCEPTUJĘ" lub zamykając ten baner wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie i innych technologii śledzenia.